BLOG

10 найкращих ігрових рушіїв

Що таке ігровий рушій?

Ви, можливо, вже чули цей термін раніше, але ніколи не знали, що таке «ігровий рушій». Найкращий спосіб зрозуміти – це дізнатися, яке його призначення.

Ігровий рушій – це готова архітектура, яку розробники використовують для запуску гри.

Середньостатистичний ігровий рушій надає розробникам спосіб додавати такі речі, як:

  • фізика
  • керування
  • рендерінг
  • необхідні скрипти
  • виявлення колізій
  • штучний інтелект
  • і т.п. без необхідності їх програмування

Чому вони важливі?

Ігрові рушії є багаторазовими компонентами, які розробники використовують для побудови основи гри. Це дає їм більше часу зосередитись на унікальних елементах, таких як моделі персонажів, текстури, взаємодія об’єктів тощо. Якби кожен робив свої ігри з нуля без допомоги цих чудових ігрових рушіїв, створення ігор зайняло би більше часу і зробити їх стало би набагато складніше.

Для цього потрібно використовувати інтерфейси додатків, таких як DirectX, OpenGL та XNA, а також комерційні та відкриті джерела бібліотек, що містять фізику, графічні сцени та бібліотеки графічного інтерфейсу. Створити власний рушій відеоігор – це непросте завдання, але іноді необхідне, якщо гра достатньо відрізняється від усіх інших і жодні існуючі рушії не будуть працювати.

Які ігрові рушії найбільш популярні?

1. Unreal Engine

Один з найпопулярніших ігрових рушіїв – Unreal Engine від Epic Games. Оригінальна версія була випущена в 1998 році, а через 21 рік вона все ще продовжує використовуватися для великої кількості ігор щороку.

Найвіодомішими іграми, створеним разом з Unreal Engine, є серія Gears of War, серія Mass Effect, серія Bioshock та серія Batman: Arkham.

Сила Unreal Engine полягає в тому, що його достатньо легко можна модифікувати, щоб кожну гру можна було зробити дуже унікальною. Остання версія, Unreal Engine 4, вважається найпростішою у використанні в руках професіонала. Однак є й інші двигуни, які легші для нових дизайнерів.

2. Unity

Один з них – Unity, багатоплатформенний ігровий рушій, який дозволяє легко створювати інтерактивний 3D-контент. Дуже багато Інді-розробників віддають перевагу Unity за його відмінні функціональні можливості, якісний контент та можливість його використання майже для будь-яких ігор.

Останні відомі ігри, що створені використовуючи Unity, це Lara Croft Go, Her Story, Pillars of Eternity, та Kerbal Space Program. Найкраще, що можна сказати про Unity 5 – це Персональне видання, яке безкоштовне для завантаження. Це видання включає в себе рушій з усіма функціями і може (здебільшого) використовуватися для створення ігор на будь-якій платформі. Проблема полягає в тому, що Професійне видання, яке має безліч чудових інструментів, вимагає сплати щомісячної плати. Ці функції включають бета-доступ, звітування про ефективність ігор, можливість налаштувати екран заставки, ліцензію команди тощо.

3. GameMaker

На відміну від більшості інших ігрових рушії, GameMaker: Studio набув більш широкого поширення, оскільки для його використання не потрібні знання з програмування.Натомість користувачі можуть “обирати та клацати”, та створювати ігри набагато простіше та швидше, ніж кодувати рідними мовами.

Відомі ігри, що зроблені за допомогою GameMaker, це Spelunky, Hotline Miami, Super Crate Box та майбутній Hyper Light Drifter.

GameMaker популярний тим, що ви можете робити гру, не вивчаючи спочатку яку-небудь мову програмування. А ті, хто має досвід кодування, можуть використовувати цей рушій для покращення своїх ігор. Проблема з GameMaker та іншими двигунами “обирай та клацай”, полягає в тому, що розробники значно більш обмежені у функціях, ніж ті, хто використовує інші двигуни. І хоча існує безкоштовна версія, але щоб використати GameMaker на максимум буде необхідно придбати або професійну, або версію Master Collection.

4. Godot

Рушій Godot чудово підходить для створення 2D та 3D ігор. Рушій пропонує величезний набір поширених інструментів, тому ви можете просто зосередитись на створенні своєї гри, не вигадуючи велосипед. Він безкоштовний у користуванні та з відкритим кодом через ліцензію MIT. Ні роялті, ні передплати, ні приховані виплат – все, що ви розробляєте за допомогою рушія Godot, – все ваше.

У Godot є спільнота, яка постійно виправляє помилки у роботі рушія та розробляє нові функції, що завжди є хорошим знаком. Активна спільнота також означає, що ви отримаєте відповіді навіть на ваші найбільш конкретні питання, пов’язані з Godot.

Godot також посилається на свої інші Інтернет-хаби, включаючи форуми Reddit, групи Facebook, спільноту у Steam, форуми Godot тощо.

5. AppGameKit

AppGameKit – це легкий у вивченні механізм розробки ігор, ідеально підходить для початківців, любителів та інді-розробників. Це схоже на вас? AppGameKit зосереджується на швидкому кодуванні та створенні додатків та можливості використання їх на різних платформах. Ця швидка ітерація та обмін між платформами орієнтована на розвиток мобільних ігор, але працює з більшістю платформ:

  • iPhones and iPads
  • Linux
  • HTML5 бразуери
  • Raspberry Pi
  • MacOS
  • Windows
  • Android

AppGameKit коштує 79,99 дол. США з можливістю поєднати базовий продукт з додатками, такими як Visual Editor, щоб заощадити гроші на обох продуктах.

6. CryEngine

Платформа CryEngine безкоштовна у використанні. Ви отримуєте повний вихідний код рушія та всі його функції, не сплачуючи жодних ліцензійних платежів, роялті чи інших прихованих платежів.

CryEngine – надзвичайно приголомшливий рушій. Графіка гарна, а персонажі – життєві. CryEngine можна використовувати для розробки ігор для різних платформ:

  • Xbox One
  • PlayStation 4
  • ПК з Windows
  • Oculus Rift

Так, ви правильно зрозуміли – якщо ви хотіли зануритися у світ створення ігор віртуальної реальності, CryEngine покриває ваші потреби. Крім самого двигуна, CryEngine також пропонує безліч безкоштовних навчальних ресурсів. Підручники, форуми та документація дають вам інструменти, необхідні для початку. Через потужність рушія, навчання працювати з ним є абсолютно необхідним. Ц цьому вам допоможе YouTube та офіційні ресурси CryEngine.

Якщо ви шукаєте ігрові ресурси, ви, ймовірно, зможете легко знайти їх на ринку. Ринок Cryengine пропонує такі пакети, як «гірський котедж» або «космічний саундтрек» в обмін на гроші. Також є доступні ресурси безкоштовно, як-от “Пакет для початківців CryEngine V” та “Вибухові речовини”.

7. Amazon Lumberyard

Amazon Lumberyard – це рушій, побудований Amazon (що зрозуміло випливає з назви). За даними сайту, Lumberyard – це “Безкоштовний. Потужний. Повністю налаштований”. Ігровий рушій не має “роялті або прихованих виплат, легка інтеграція з Twitch та AWS, а також багато іншого на підході”.

Починаючи від електронних книг, до фізичних продуктів, та навіть до продуктів харчування – все, до чого торкається Amazon, здається, стає простішим? Зручнішим?

AWS розшифровується як веб-сервіс Amazon – захищена хмарна платформа, що створена та підтримується Amazon. Інтеграція через Lumberyard означає, що ви можете легко побудувати онлайн-гру.

Єдина проблема – послуги AWS від Amazon, коштують грошей. Тим не менш, ви можете вибрати свій план (або взагалі не використовувати у своїй грі режим онлайн).

Якщо багатокористувацькі ігри – це те, що ви хочете, у Lumberyard є всі інструменти, щоб це зробити легко. Існує серія відео “Посібник з експлуатації” для Lumberyard, яка допоможе вам швидко і легко пройти шляхом створення першого прототипу гри з цим рушієм.

8. RPG Maker

Найкраще, що можна сказати про RPG Maker – це те саме, чому він час від часу отримує погані оцінки – майже будь-хто може використовувати його для створення гри. Програмне забезпечення створене для того, щоб ви могли скласти повну гру від початку до кінця (навіть якщо ви нічого не знаєте про програмування ігор).

“Серія RPG Maker дозволяє налаштувати кожен аспект вашої гри за допомогою простого у користуванні інтерфейсу, що робить її ідеальною для початківців, але досить потужною для експертів”. Існує ряд продуктів RPG Maker. RPG Maker MV коштує $ 79,99. Для користувачів Windows є безкоштовна пробна версія.

Досвідчені користувачі можуть скористатися своїми знаннями Javascript, щоб “змінити гру на свій смак, починаючи від вигляду битв та закінчуючи інтерфейсом меню. Користувачі без знань JavaScript обмежуватимуться лише тим, що пропонує рушій, але це все одно більш ніж достатньо для створення гри.

9. LibGDX

Libgdx – це рушій для розробки ігор Java, яка пропонує єдиний API, який працює на всіх підтримуваних платформах. API – це абревіатура для інтерфейсу програмування прикладних програм – наявність єдиного API робить libGDX чудовим вибором для розробки на різних платформах. Не має значення, на яку платформу ви орієнтовані: Windows, iOS, Linux, Mac OS тощо. Всі використовують один і той же API.

LibGDX дозволяє запускати та відладжувати гру на самому своєму робочому столі. Це дозволяє легко генерувати швидкі ітерації вашої гри та швидко протестувати зміни (оскільки для перевірки цих змін вам не потрібно буде запускати iOS / Android тощо). Форуми libGDX також живі, з темами, які висвітлюють розробку за допомогою libGDX та підручники для початку роботи. Існує також “посібник з джерелами” з демонстраціями та прикладами, якими ви можете скористатися.

10. Urho3D

Urho3D – це безкоштовний легкий, кросплатформенний 2D та 3D ігровий рушій, реалізований на C ++ та випущений під ліцензією MIT. Вікі Urho3D містить усе необхідне, щоб розпочати роботу з рушієм, включаючи інструкції щодо налаштування:

  • Windows із Visual Studio
  • Windows з MinGW
  • Android
  • Linux

Існують посібники для створення вашого першого проекту та ряд інших тем форуму, починаючи від того, як вирізати дірки у місцевості до розробки основних матеріальних ефектів для візуалізації.

Urho3D зараз на версії 1.7, і як ми вже згадували, завантажувати його можна абсолютно безкоштовно. На веб-сайті є повний перелік функцій, включаючи версію, в якій ці функції були вперше реалізовані.

Urho3D також описує обмеження у його використання, включаючи той факт, що вам знадобляться навички “C++ для написання коду та вдосконалення існуючих підсистем, таких як мережа, фізика та анімація, залежно від ваших потреб”. Короткий список обмежень у використанні рушія доступний у повному обсязі на їх веб-сайті.