Благодійна екскурсія до «Ulab»: як Сумський державний університет допомагає обороняти місто

Сумський державний університет також долучився до благодійництва. 23 травня наш університет розпочав аукціон «Важливо допомагати разом», мета якого – збір коштів для захисників України. Один із лотів, а саме екскурсія до лабораторії віртуальної реальності «Ulab», придбали мешканці Сумщини Дар’я та Денис Мирошниченки.

Вони зробили найбільшу ставку, тому 26-го травня були визначені переможцями. Екскурсія лабораторією почалась із знайомства гостей із розробками «Ulab»: віртуальна зустріч із послом Німеччини в Україні, репрезентація автомобіля в доповненій реальності, розгляд 3D-проекції Афродіти Мілоської. Також Дар’я та Денис розглянули навчальні підручники для студентів-медиків, у якому фотографії, завдяки спеціальним програмам, оживають і стають відеорядом із покроковою інструкцією дій.

Згодом гості перейшли до кімнати, де реальність перетворюється на віртуальну. Працівники «Ulab» розказали про інструменти, що необхідні для цього процесу та допомогли їх одягнути. Спочатку Дар’я розглядала анатомічну модель людини, розглядала м’язи, судини. Денис у цей час ходив музеєм, де репрезентовано експонати різних культур світу. Окрім навчального процесу, гості розважились завдяки віртуальній реальності: пройшли битву лазерами, літали на оленях та розкидали подарунки.

Гості, що завітали до «Ulab», поділились своїми враженнями від екскурсії: «Мені сподобалось, а найбільше – анатомічна модель людини. Коли я зрозуміла як все працює, то було дуже цікаво. Класно що були додаткові фішки, наприклад, машинкою керувати. Також сподобався історичний музей. Оскільки деякі експонати ми бачили в живу, то могли порівняти їх. У висновку – експонати «Ulab» дуже схожі на реальні», – Дар’я Мирошниченко. «Дуже сподобалось. Інколи навіть було страшно, але потрібно розуміти, що це не справжня проекція, тоді стає трохи легше. Хотіли б ще до вас прийти», – Денис Мирошниченко.

Варто додати, що по кожному лоту аукціон триває добу. Користувач, який за цей час запропонує найбільшу вартість, стає переможцем. Протягом доби він має перерахувати вартість лоту на рахунок Громадського фонду «Суми» (https://www.fond.sumy.ua/ukr) та надіслати відповідний скрін-підтвердження. Після цього – отримає сертифікат із описом того, як отримати лот. Ось таким чином Сумський державний університет допомагає місту тримати оборону.