BLOG

Екскурсія до іншої реальності: студенти-журналісти відвідали «Ulab» та «Online studio Sumdu»

Студенти другого курсу кафедри журналістики та філології познайомилися з лабораторією віртуальної та доповненої реальності «Ulab» СумДУ. Команда університетської лабораторії розробляє програмне забезпечення для удосконалення навчального процесу, застосовуючи імерсивні технології, а також займається створенням відеоігор.

Інновації, що використовує «Ulab», допомагають побачити інший світ. Для цього розроблена спеціальна кімната доповненої та віртуальної реальності, що дуже відрізняється від звичайних приміщень: вона яскраво розфарбована та чимось нагадує міжгалактичний простір. Аби потрапити до іншого світу, вам потрібно лише надягти спеціальний шлем, навушники та взяти до рук контролери, що стануть на певний час вашими руками. Спостерігати за всім процесом можна вже в іншій кімнаті, що обладнана чотирма моніторами. На них видно як студенти справляються з «віртуальними завданнями», а у викладачів є змога навіть коментувати процес.

Можливість використання AR та VR особливо допомагає в навчальному процесі медикам, інженерам, фізикам та хімікам. Спеціальні програми допомагають відпрацювати навички та спробувати свої сили в реальній ситуації. Викладач може зініціювати, наприклад, аварію на електростанції, а студент повинен показати як буде діяти в такому разі. Для медиків розроблена м’язова система людини, що складається з більш ніж 1000 елементів. Крім того, усі складові (м’язи, кістки, органи) можна «знімати» з експоната, з метою побачити, наприклад, печінку, або ж «заглянути всередину» тулуба.

Окрім лабораторії віртуальної та доповненої реальності «Ulab», у студентів була змога відвідати «Online studio Sumdu» – це ще один проєкт, що створений з метою діджиталізації навчального процесу. Перша кімната, яку відвідали, обладнана комп’ютерною технікою та хромакеєм. За допомогою таких технологій ви можете опинитися «в будь-якому місці, в будь-який час»: у телестудії, розповідаючи прогноз погоди, у космосі, на морі чи навіть на подвір’ї СумДУ з динозаврами. Далі студенти познайомились із кімнатами для проведення якісних вебінарів, кожна з яких шумоізольована, має 2-3 монітори, мікрофон, навушники та хромакей позаду. Таке обладнання допомагає не просто проводити якісні семінари, лекції, а й малювати на віртуальній дошці, проводити вебінари з космосу та вести одночасно трансляції з багатьох екранів.

Така потужна технологічна база університету створена на рівні провідних вищих навчальних закладів освіти Європи. Новітні інформаційні технології, розроблені на базі «Ulab» та «Online studio Sumdu», дозволяють удосконалити навчальний процес та сприяти більшому заохоченню студентів до навчання. Складність може виникнути в непідготовленості всіх учасників навчального процесу до таких інноваційних методів. Проте це лише справа часу.