BLOG

Віртуальна реальність і освіта.

Ніхто не міг серйозно обговорювати питання використання віртуальної реальності в освіті ще до недавнього часу. Оскільки висока вартість обладнання не дозволяла використати весь потенціал даної технології. Перший апарат, здатний створити повну віртуальну реальність, з’явився ще у 60-х роках минулого століття. Але технологія заявила про себе лише кілька років тому, коли з’явилися перші шоломи віртуальної реальності для геймерів.

Використання технологій віртуальної реальності(далі – VR-технологій) в освіті є дуже перспективним методом. Адже в даний час учні опрацьовують  величезну кількість інформації, засвоєння якої безпосередньо залежить від ефективності подання. Жоден з освітніх методів не може зрівнятися в ефективності з VR-технологією, яка значно покращує та спрощує процес навчання.

Ви можете взаємодіяти з будь-якими об’єктами, покращувати свої навички управління складним обладнанням, відвідати стародавній Рим і стати учасником будь-яких історичних подій, опинитися у тілі людини та вивчати його структуру, проводити лабораторні роботи і практичні заняття у віртуальному світі – все це і навіть більше стане доступим для вас завдяки навчальним програмам, що базуються на VR-технології.

Головною перевагою використання даної технології в освіті є максимальне залучення студента до навчального процесу. Такі навчальні програми дають найбільший результат, тому один урок у віртуальному світі успішно замінює десятки звичайних.

Експерти виділяють дві безсумнівні переваги навчання у віртуальній реальності – наочність та безпека. Завдяки найвищому рівню деталізації у VR, можна достовірно показати такі речі, які не можна бачити при нормальних умовах. Наприклад – поділ ядра перед ядерним вибухом, або процес пробудження вулкана. Стосовно безпеки, в VR-просторі помилки, які коштують людям життя у реальному світі – не страшні у віртуальному. Тому зараз ці технології використовуються при вивченні практично всіх дисциплін.