Надзвичайний та Повноважний посол Естонської Республіки в Україні відвідав «Ulab»

28 січня у рамках візиту до Сумського державного університету до навчально-дослідницької лабораторії віртуальної та доповненої реальності «Ulab» завітала делегація з Естонії. Її очолив Надзвичайний та Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо КУУСК. Також разом з іноземною делегацією лабораторію «Ulab» відвідав заступник голови Сумської обласної державної адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Андрій БІРЮКОВ.

На зустрічі учасники обговорили освітній та науковий потенціал університету, зокрема, особливості підготовки фахівців у галузі IT та кібербезпеки, а також співпрацю із закордонними компаніями, грантову діяльність та академічну мобільність, окреслили перспективи реалізації спільних проєктів.

Під час екскурсії головним кампусом гості завітали до «Ulab»: відвідали онлайн-студію, де побачили, як викладачі застосовують імерсивні технології для проведення вебінарів, лекцій, та відео-студію, що обладнана комп’ютерною технікою та хромакеєм. Також відвідали безпосередньо саму навчально-дослідницьку лабораторію. У «Ulab» вони ознайомилися з додатками доповненої та віртуальної реальності, програмами для VR та AR, побудованими на платформі Unity 3, віртуальними тренажерами, навчальними симуляторами, підручниками тощо. Делегація з Естонії також обговорила з працівниками лабораторії перспективи розвитку технологій VR та AR в університетах з метою збільшення ефективності навчання студентів.