BLOG

Сумський державний університет проводить екскурсії для школярів, їх батьків та вчителів, зокрема й до лабораторії віртуальної та доповненої реальності “Ulab”. 19 жовтня до навчально-дослідницької лабораторії завітали учні 11 класу Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, №23, м. Суми.  Під час екскурсії відвідувачі ознайомилися з технологічним забезпеченням та розробками “Ulab”. За словами учнів, саме лабораторія віртуальної та…
7 жовтня представники Сумського державного університету на вебінарі представили німецьким колегам можливості системи електронного навчання. Вебінар організовано за сучасними технологічними рішеннями, із трансляцією відео в «живому» режимі з лабораторії «Ulab».  Попередньо, під  час  участі у програмі академічної мобільності на факультеті бізнес-інформатики і математики Університету Маннгайма науковці СумДУ представили німецьким колегам інноваційні розробки лабораторії VR та…
Віртуальну та доповнену реальність застосовують у різних сферах: від розважальних до наукових. Ці технології допомагають більше зануритись в ситуацію та створити максимальний ефект присутності людини в процесі. Віртуальну та доповнену реальність також використовують в книгах, оскільки вони (VR та AR) допомагають розвивати сюжет глибше та дають змогу взаємодіяти з героями, локаціями історії. Тож у цьому…
1 липня лабораторія віртуальної та доповненої реальності Сумського державного університету приймала гостей. До «Ulab» та «Online studio SumDU» прийшли вихованці літньої школи «Аквабенд-СумДУ». Спочатку діти завітали до онлайн-студії, що створена для проведення вебінарів. Там вони мали змогу випробувати на собі інноваційні технології університету, але по-дитячому: малювали пальцями на спеціальному екрані, гралися, змінюючи бекграунди, створені для…
Сумський державний університет також долучився до благодійництва. 23 травня наш університет розпочав аукціон «Важливо допомагати разом», мета якого – збір коштів для захисників України. Один із лотів, а саме екскурсія до лабораторії віртуальної реальності «Ulab», придбали мешканці Сумщини Дар’я та Денис Мирошниченки. Вони зробили найбільшу ставку, тому 26-го травня були визначені переможцями. Екскурсія лабораторією почалась…
У процесі розвитку людства з’являються все нові технології, які значно покращують життя. Ще 200 тисяч років тому наші предки   готували їжу виключно на багатті, а зараз, у 21 столітті, ми вже користуємось газовими, електричними, індукційними плитами. Це говорить про те, що світ постійно розвивається, роблячи винаходи, створюючи щось нове, впроваджуючи нові технології. Однією з…
ЩО МИ ЧЕКАЄМО ВІД ТЕБЕ -Бажання вдосконалюватися на реальних проєктах -Якісна розробка ігор, додатків, симуляторів на Unity 3D для мобільних платформ iOS / Android -Ефективна співпраця з внутрішніми командами та колегами -Дотримання дедлайнів і самоконтроль ЩО ДЛЯ НАС ВАЖЛИВО -Досвід розробки програм на Unity3D -Досвід програмування на С# -Досвід використання Unity-Assets -Досвід роботи з UI…
Студенти другого курсу кафедри журналістики та філології познайомилися з лабораторією віртуальної та доповненої реальності «Ulab» СумДУ. Команда університетської лабораторії розробляє програмне забезпечення для удосконалення навчального процесу, застосовуючи імерсивні технології, а також займається створенням відеоігор. Інновації, що використовує «Ulab», допомагають побачити інший світ. Для цього розроблена спеціальна кімната доповненої та віртуальної реальності, що дуже відрізняється від…
4 лютого СумДУ відвідав Шаі ФІНКЕЛЬШТЕЙН, головний виконавчий директор компанії «World Academic Online», Ізраїль. Корпорація W.A.O (World Academic Online) –  це міжнародний професійний академічний центр думок і досліджень, місія якого полягає в забезпеченні міждисциплінарної платформи для обговорення та дебатів щодо наукових доробків академіків. Під час зустрічі розглядалися напрями поглиблення співробітництва, зокрема щодо навчання аспірантів з…
    28 січня у рамках візиту до Сумського державного університету до навчально-дослідницької лабораторії віртуальної та доповненої реальності «Ulab» завітала делегація з Естонії. Її очолив Надзвичайний та Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо КУУСК. Також разом з іноземною делегацією лабораторію «Ulab» відвідав заступник голови Сумської обласної державної адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій…
Лабораторія віртуальної та доповненої реальності «Ulab» Сумського державного університету тестує поєднання технологій VR-реальності та веб-конференцій. Впровадження таких методів навчання у період пандемії є необхідністю за словами керівника навчально-дослідницької лабораторії Юрія Зубаня.  Відтепер для студентів медичного інституту СумДУ відкриті можливості застосування VR та AR з використанням деталізованої віртуальної анатомічної моделі людини. Перевагами створення такої моделі є…
23 грудня заступник Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції Олексій Шкуратов та перший заступник голови Сумської облдержадміністрації Тарас Савченко відвідали Сумський державний університет. Під час зустрічі відбулась презентація наукових досягнень університету, а саме у напрямку державної атестації. У рамках візиту делегація також відвідала науково-дослідницьку лабораторію університету «Ulab». Олексій Шкуратов і Тарас Савченко…
28-29 жовтня в Сумському державному університеті проходили зйомки освітнього тревел-шоу «Універ Check» за участі ведучого Олександра Педана та його 17-річної доньки Валерії. Мета шоу – показати реальне життя студентської молоді, познайомити з потенціалом для навчання різних регіонів України: матеріально-технічною базою, освітніми ресурсами, умовами проживання та організацією дозвілля в університетах. СумДУ – єдиний ЗВО, що представлятиме…
22 жовтня лабораторію віртуальної та доповненої реальності «Ulab» у рамках робочого візиту до Сумського державного університету відвідала делегація із Танзанії, а саме координатор по Україні Посольства Танзанії у Швеції Едвард Габріель ПАУЛО, директор «Global Education Link» Закіа ХУССЕЙН та генеральний менеджер «Global Education Link» Реджіна ПРЕЙ. У рамках візиту гості сходили й до навчально-дослідницької лабораторії…
14 липня лабораторію віртуальної та доповненої реальності “Ulab” відвідала робоча група управління ракетних військ і артилерії Сухопутних військ Збройних Сил України. Делегація в складі командирів артилерійських і ракетних бригад, начальників артилерії оперативних командувань, на чолі з генерал-майором Андрієм Маліновським, завітала до Ulab з метою познайомитися з імерсивними технологіями, які можна широко застосовувати під час навчання…
    Про використання імерсивних технології в освіті, що розроблені та впроваджені в нашому університеті, розповів під час Форуму директор центру технологій електронного навчання СумДУ Юрій Зубань. Дослідження технологій віртуальної та доповненої реальності розпочалося в університеті ще п’ять років тому. За цей  час було створено спеціалізовану навчально-дослідницьку лабораторію Ulab, де створюються тренажери, навчальні симулятори, підручники…
У додатку, який ми випустили зовсім нещодавно, вже з'явилися нові круті функції.Відтепер ви можете зафіксувати те, чим доповнюєте свою реальність за допомогою нашого додатка! Якщо ви вирішили поділитися своїм досвідом з друзями або просто зберегти його для себе, нова функція зйомки екрану допоможе вам. Ви можете знімати відео або робити знімок екрана у будь-який час…
Технологія доповненої реальності, яка зараз зазвичай використовується в навчанні та в іграх, нарешті зможе зробити Ваше життя більше яскравим! Ми розробили та випустили новий AR-додаток, який змусить ожити Ваші альбоми та книжки, а не бути лише купою паперу. Ми вже розповідали про цю технологію у наших попередніх блогах, але тепер кожен може протестувати її, використовуючи…
11 лютого Ганна Новосад, міністр освіти і науки України, відвідала Сумський державний університет і ознайомилась з діяльністю університету щодо забезпечення сталого розвитку з дотриманням пріоритету якості. Крім того, вона вивчила лабораторію віртуальної та доповненої реальності "Ulab", ознайомилась з можливостями створення навчальних матеріалів з використанням віртуального фону у відеостудії СумДУ та як це можна реалізувати при…
Сумський державний університет потрапив до фіналу так званого "освітнього оскару". СумДУ приймав участь у проекті «Reimagine Education Awards» та потрапив до фіналу за досягнення у сфері освітніх технологій та представляв Україну на виставковій конференції в Лондоні. Подія відбулася 9-10 грудня в конференц-центрі королеви Єлизавети II. Шостий рік поспіль цей проект був організований рейтинговим агентсвом QS…
Екосистема доповненої реальності (AR) процвітає. Якщо ви директор компанії або менеджер з розробки продуктів, то зараз найкращий час для того, щоб розглянути, як можна покращити своє поточне програмне забезпечення завдяки AR. Але перед тим, як розпочати роботу, є декілька речей, який слід врахувати з точки зору правильного технічного підходу. Правда полягає в тому, що вибір…
Що таке ігровий рушій? Ви, можливо, вже чули цей термін раніше, але ніколи не знали, що таке «ігровий рушій». Найкращий спосіб зрозуміти - це дізнатися, яке його призначення. Ігровий рушій - це готова архітектура, яку розробники використовують для запуску гри. Середньостатистичний ігровий рушій надає розробникам спосіб додавати такі речі, як: фізика керування рендерінг необхідні скрипти…
Вам цікаво, що таке нашарування та тактильне спілкування? Не знаєте, що таке розумні окуляри? Що таке доповнена реальність і віртуальна реальність? Не розумієтесь в усіх цмх цифрових тенденціях? Але хочете наздогнати втрачене? ... Не хвилюйтесь, дихайте, зберігайте спокій. Ми тут, щоб допомогти вам розібратися. Тож ви щось чули про AR / VR / MR і…
У цьому блозі ми ми покажемо вам коротку інструкцію щодо того, як налаштувати та оптимізувати готові 3D-об'экти та імпортувати їх у ваші AR/VR проекти. Ми покажемо вам практичні приклади та необхідні кроки для імпортування. Програмне забезпечення Приводимо вам список того, що ми використовуємо для створення 3D-моделей. Якщо ви віддаєте перевагу іншим програмам, неодмінно продовжуйте використовувати…
Більшість людей вважає, що компанія HTC виробляє лише смартфони. І це не далеко від істини. Так, компанія випускає безліч смартфонів, на базі Android. Команда розробників HTC має безліч прикладів завоювання нагород за неймовірні дизайни, і за останній рік компанія застосувала ці таланти не лише у розробці телефонів. Проте компанія розробник ігор Valve звернулась до компанії…
Багато хто задається питанням, яке є майбутнє у VR-технологій, і чи є куди далі розвиватись?. Є навіть люди, які вважають, що пік розвитку віртуальної реальності уже пройшов. Міжнародна Виставка Побутової Електроніки під назвою CES 2019, що пройшла в січні цього року в Лас-Вегасі, показала, що є ще багато чого, чим нас може здивувати технологія VR.…
Обсяг застосування розширеної реальності стрімко зростає. Це глобальна тенденція. Ці технології вже використовуються в багатьох сферах. У освіті, в науці, а тепер навіть у повсякденному житті. Деякі з цих рішень ще вчора здавалися фантастичними, і ми могли їх бачити лише у фільмах, таких як «Гаррі Поттер». Сьогодні ми вже можемо реалізувати їх у реальному житті.…
Технологія розширеної реальності в освіті відіграє щороку все більшу роль. Школи, коледжі та університети у всьому світі переходять від традиційних освітніх методів до більш просунутих. Паперові підручники та посібники замінюються електронними книгами, дерев’яні та пластикові дошки для крейди та маркеру замінюються на моноблоки та планшети. Чи це ефективно? Дослідження показують, що змішану реальність можна розглядати…
Один з найпоширеніших трендів розвитку віртуальної та доповненої реальності сьогодення є освіта. Існує безліч варіантів застосування сучасних технологій у цій сфері – починаючи від простих шкільних екскурсій по древньому Єгипту на заняттях по географії до підготовки фахівців для роботи на надшвидкісному потягу або на космічній станції. Використання віртуальної реальності відкриває багато нових можливостей для навчання.…
Ніхто не міг серйозно обговорювати питання використання віртуальної реальності в освіті ще до недавнього часу. Оскільки висока вартість обладнання не дозволяла використати весь потенціал даної технології. Перший апарат, здатний створити повну віртуальну реальність, з’явився ще у 60-х роках минулого століття. Але технологія заявила про себе лише кілька років тому, коли з’явилися перші шоломи віртуальної реальності…
Top