BLOG

Все що ви повинні знати про HTC Vive

Більшість людей вважає, що компанія HTC виробляє лише смартфони. І це не далеко від істини. Так, компанія випускає безліч смартфонів, на базі Android. Команда розробників HTC має безліч прикладів завоювання нагород за неймовірні дизайни, і за останній рік компанія застосувала ці таланти не лише у розробці телефонів. Проте компанія розробник ігор Valve звернулась до компанії HTC з питанням створення гарнітури віртуальної реальності. Їх погляди у багатьох аспектах були однакові і на світ з’явилась гарнітура Vive. Це дисплей, який ви носите на голові, що повністю замінює ваше поле зору дисплеями в гарнітурі. Коли ви дивитеся ліворуч і праворуч, або вгору і вниз, зображення, яке ви бачите в HTC Vive, рухаються разом з вами, роблячи так, що ви відчуваєте, що насправді рухаєтеся у віртуальному світі. Щоб отримати повний досвід знаходження у віртуальному світі, HTC пропонуют вам два контролери. Ви їх одягаєте на руки і тим самим переносите свої ладоні до віртуального світу. Одже ви зможете не просто бути у віртуальному світі, а ще й взаємодіяти з ним. Ця гарнітура одна з перших, яка повністю перетворюють кімнату в якій ви знаходитесь на віртуальний простір. Ігри і програми дозволят вам ходити та досліджувати віртуальний світ так само, як і реальний.
Як це працює?
До упаковки HTC Vive входить пара спеціальних камер, які HTC називає маячками. Ці камери встановлюються в кутах вашої кімнати, і разом вони заповнюють приміщення інфрачервоним світлом. Гарнітура та контролери HTC Vive мають датчики, які приймають це світло, і використовують цю інформацію для визначення вашого місця перебування в кімнаті. Поки ваша гарнітура та контролери можуть “бачити” ці маяки, гарнітура знає, де ви знаходитесь у кімнаті, і дозволить вам грати в ігри та рухатися в цьому просторі.
Зачекайте, виходить я повинен просвердлювати отвори в стінах?
HTC містить монтажні кронштейни з інструкціями для монтажу маячків на стінах гвинтами, але це необов’язково. Якщо у вас є висока, рівна поверхня, куди можна встановити маячки, цього достатьно. Також маячки мають два різних гвинти, для того щоб ви могли встановити їх на штатив або на щось подібне. Ви можете розмістити маячки як тимчасово, так і прикрутити їх на постійній основі.
Чи потрібно виділяти всю кімнату для використання HTC Vive?
Вам не потрібна ціла кімната, щоб насолоджуватися цією гарнітурою, проте вам знадобиться більше відкритого простору, ніж для будь-якої іншої система відеоігор, з якою ви коли-небудь грали. Гарнітура HTC Vive працює в одному з двох режимів – “Кімнатний простір” і “Стоячий режим”. Під час налаштування режиму кімнатний простір ви використовуєте контролери, щоб “намалювати” область, в якій ви хочете грати, і завдяки програмному забезпеченню Valve, ви не зможете вийти за межі цієї області, коли гроете. Налаштовуючи стоячий режим, ви зможете побачити маленький квадрат на землі з місцем для ніг в центрі. Ви залишаєтеся на цій площі під час гри, і все чудово.
Стоячий режим не такий веселий?
Такий режим також є достатньо цікавим і веселим, але є декілька ігор і програм які будуть вам недоступні. Стоячий режим розроблений так, як зрозуміло з назви, щоб не дозволити вам ходити. Відповідно ігри і програми які потребують ходьби, не будуть працювати в цьому режимі. На даний момент не так багато ігор потребують переміщень. Більшість ігор і програм, і в першу чергу шутерів, прекрасно працюють без потреби у ваших переміщенях. Тим більш що у даному режимі ви можете рухати руками, що є найважливішою частиною у більшості ситуацій.
Як мені не зіштовхнутись з чимось у реальності?
Компанія Valve розробила систему, яка називається Chaperone, для того, щоб ви не вийшли за межі віртуального світу, які ви позначили. Коли ви наближаєтесь до краю вашого віртуального середовища, ви побачите перед очима синю сітку, поверх гри чи додатку, який ви використовуєте. Це дає змогу зрозуміти, що ви знаходитесь на межі ігрового середовища, і вам необхідно зробити пару кроків назад. Ця система працюю у всіх додатках, тому ви завжди знате, що не вріжетесь в стіну, або в будь-що інше. Також компанія HTC додала камеру до гарнітури. І система Chaperone тепер може відслідкувати, якщо хтось або щось потрапило до вашого ігрового простору і також допоможе вам уникнути зіткнення.
Чи потрібно мені щось ще, крім гарнітури для отримання досвіду віртуальної реальності?
HTC Vive не має автономного живлення, тому для її роботи вам знадобиться достатньо потужний комп’ютер. Мінімальні вимоги до цього ПК включають відеокарту, еквівалентну Nvidia Geforce 970 і 4 Гб оперативної пам’яті. А це означає, що будь-який ноутбук або комп’ютер дешевше ніж 1000 долларів не підходить для роботи з HTC Vive.
Чи багато є ігор та програм для цієї гарнітури?
Так, з кожним днем віртуальна реальність стає все більш популярною, і відповідно розробників ігор та програм стає все більше. Все ширшим стає коло використання віртуальної реальності. Існує десятки тисяч ігор та програм для HTC Vive, будь-якого жанру та напарвленності. На нашому сайті ви зможете найти багато прикладів різноманітних тренажерів та ігор для цієї гарнітури. Також ми можем допомогти вам розробити свою власну гру віртуальної реальності.