BLOG

Як розширена реальність змінює сучасний освітній процес.

Технологія розширеної реальності в освіті відіграє щороку все більшу роль. Школи, коледжі та університети у всьому світі переходять від традиційних освітніх методів до більш просунутих. Паперові підручники та посібники замінюються електронними книгами, дерев’яні та пластикові дошки для крейди та маркеру замінюються на моноблоки та планшети.

Чи це ефективно?

Дослідження показують, що змішану реальність можна розглядати як справжній прорив у освітній сфері. Такий підхід дозволяє краще засвоювати інформацію та запам’ятовувати її у великих обсягах. І це незалежно від віку учня.

Для доведення цієї точки зору булу проведено декілька експериментів. Під час яких одна група вивчала новий матеріал за допомогою AR(Розширеної реальності), а інша – за класичними схемами та навчальними посібниками. Тести показали, що представники першої групи вивчили приблизно 90% від загального обсягу навчальних матеріалів, показали високу дисципліну та зацікавленість у навчанні, тоді як класичні методи показали у три рази меншу ефективність.

Як пояснити цю ефективність?

Можна виділити наступні переваги використання технологій змішаної реальності в освіті:

  • Наочність. Типовим прикладом є об’ємне моделювання. І хоча двовимірне паперове представлення дає повне уявлення про об’єкт, воно не дозволяє «відчувати» його, детально розглядати окремі елементи. Тривимірний підхід – це зовсім інша справа. Майбутній фахівець може оцінити деталі, зрозуміти їх структуру, реалізувати різні вдосконалення та зміни.
  • Візуалізація. Цей метод часто використовується для навчання дітей, які досі не знайомі з такими поняттями, як абстрактне мислення та теоретичний підхід. Візуалізація теорії за допомогою розширеної реальності, у свою чергу, полегшує процес вивчення та покращує засвоєння матеріалу.
  • Зацікавленість. Згадайте власні шкільні дні. Перегортання чорно-білих сторінок підручників не є дуже захоплюючим процесом. А тепер уявіть, що сторінки оживають, герої починають розмову з вами, пояснюють важкі моменти, допомагають зрозуміти суть матеріалу. Такий підхід можливий лише з використанням розширеної реальності та є набагато цікавішим, приємнішим і зрозумілішим.

Використання пристроїв розширеної реальності в освіті стає більш різноманітним з кожним роком. Найпростішим прикладом є електронні книги та програми для смартфонів. Деякі навчальні заклади рухаються ще далі та встановлюють голографічні стенди, прозорі сенсорні екрани та облаштовують навчальні парти спеціальними окулярами.