BLOG

Найкращі VR-гарнітури 2019-го року

Багато хто задається питанням, яке є майбутнє у VR-технологій, і чи є куди далі розвиватись?. Є навіть люди, які вважають, що пік розвитку віртуальної реальності уже пройшов. Міжнародна Виставка Побутової Електроніки під назвою CES 2019, що пройшла в січні цього року в Лас-Вегасі, показала, що є ще багато чого, чим нас може здивувати технологія VR. І абсолютно логічно, що майбутнє за даними технологіями. Але якщо ви цікавитесь тим, як зараз потрапити у віртуальну реальність, то для цього ми вам розповімо про найкращі доступні VR-гарнітури станом на 2019 рік.

Всі VR-гарнітури можна поділити на три типи. Перший, і найдешевший – це мобільна гарнітура, яка потребує ваш стільниковий телефон для своєї роботи. Другий тип це найдорожчий варіант.

Прив’язана гарнітура – тобто гарнітура, яка потребує потужний ПК або ігрову консоль, до якої приєднується шнурами та багато вільного простору. І середній варіант між цими двома, це автономна гарнітура. Яка не потребує ні телефона, ні ПК або консолі для приєднання. ця технологія найбільше розвивається в цьому році.

Отже, почнемо з найдешевшого варіанта. Це мобільні VR-гарнітури. Якщо ви не впевнені в тому, наскільки далеко плануєте зайти в використанні або інвестуванні у VR-технології, то це найкращий варіант. Адже дані гарнітури потребують лише вашого мобільного телефону та не потребують окремої кімнати для їх використання, а крім того є бездротовоми. Є багато версій таких гарнітур, які працюють і з системою Android і з Iphone, проте серед найкращих тут представлені лише ті, які працюють виключно з телефонами на базі Android.

1. Google Daydream View

Одна з найкращих VR-гарнітур даного сегменту. По суті, це є покращеною версією Google Cardboard. Daydream View зручно носити, вона працює з різними новими та старими телефонами Android, а список сумісних додатків постійно зростає. Коштує гарнітура всього 60 доларів – що є дуже доступним і вигідним варіантом. Daydream View також має контролер для навігації.

2.Samsung Gear VR

Найбільшим недоліком Gear VR є те, що він працює тільки з телефонами Samsung. Якщо ви маєте один з таких гаджетів, то об’язково купуйте дану гарнітуру.Як Daydream View, Gear VR продається в комплекті з контролером для навігації та зручнішого ігрового процесу. Ця гарнітура розроблена разом з компанією “Oculus VR”, яка розробляє програмне забезпечення та додатки для Gear VR, забезпечуючи великий вибір сумісних програм.

Переходимо до найдорожчого сегмента. Це прив’язані гарнітури. Хоч вони і дуже дорогі, але для отримання максимальних вражень від віртуальної реальності потрібні саме вони. Для роботи такої гарнітури потрібно приєднати її кабелями до досить потужного комп’ютера для живлення, відтворення звуку та для роботи програмного забезпечення. А для деяких моделей вам також необхідно буде приєднати до комп’ютера спеціальні камери, розставлені по вашій кімнаті для відстеження вашої позиції. Але це ціна, яку ви платите за безпрецедентне занурення.

1. Oculus Rift

Oculus Rift досить продумана і компактна гарнітура. Великий колекція доступного програмного забезпечення та чудова комбінація елементів керування роблять дану гарнітуру найкращим вибором.

Більше того, оригінальна ціна розміром у 599 доларів зараз достатньо знизилась і становить всього 350 доларів за комплект гарнітури і сенсорних контролерів. Проте вам все одно буде потрібен комп’ютер для роботи даної VR-гарнітури.

2. HTC Vive

Спочатку, HTC Vive пропонував кращий досвід віртуальної реальності ніж Oculus Rift. Адже мав різкіші візуальні ефекти, чудову систему керування рухами, і повним охопленням кімнати для прогулянок у віртуальному просторі. Проте після того, як Oculus Rift істотно подешевшав та з’явилася технологія сенсорних контролерів, розміщенних один над одним, ситуація вирівнялася. Більше того, дана гарнітура коштує на 500 доларів дорожче та потребує більше простору для установки та використання. Крім того, компанія HTC презентувала гарнітуру Vive Pro, яка має більш комфортну гарнітуру з покращеними навушниками та бездротовий адаптер.

3. Sony Playstation VR

Якщо ви вже придбали або плануєте придбати Playstation 4, відкиньте будь-які сумніви. Це найзручніша, доступна і легка для користувача VR-гарнітура з повним зануренням на ринку. Вона використовує лише один датчик камери для відстеження руху, що спрощує налаштування, проте це означає, що відстеження не настільки гарне, як у Rift або Vive. Але коштує така гарнітура лише 225 доларів, тому тут буде зайвим скаржитися.

4. Samsung HMD Odyssey +

Для того, щоб вирішити просторові та комп’ютерні проблеми гарнітур VR, а також їх високу вартість самих гарнітур, Microsoft розробила гарнітури Windows Mixed Reality (Змішана реальність Windows). Гарнітури WMR використовують те, що називається зовнішнім відстеженням, тобто камеря для відстеження позиції знаходиться на самії гарнітурі. Тому вам не потрібно налаштовувати датчики камери для відстеження руху. Ціна таких гарнітури починається з приблизно $ 200, і всі вони мають майже однакові функції. Видіяється серед таких гарнітур одна – Samsung HMD Odyssey +. Вона має такі додактові риси, як вбудовані навушники AKG і дисплеї з високою роздільною здатністю та з більш широким полем зору, ніж інші.

І нарешті, третій варіант – це автономні гарнітури. Це значить, що вони бездротові і також не потребують телефону або пк для роботи і живлення. Досвід роботи з такою гарнітурою це крок вперед від мобільної гарнітури, але й не таке повне занурення як у прив’язаних гарнітур.

1. Oculus Go

По суті, це та сама мобільна гарнітура, проте вона не потребує мобільного телефону. Цей гаджет відносно недорогий і коштує всього 200 долларів. В комплект також входить контроллер. Вбудовані динаміки мають переконливий просторовий звук, а дісплей має гарне, чітке зображення. На разі існує сотні додатків, які дозволять вам використати дану гарнітуру на повну.

2. Lenovo Mirage Solo with Daydream

Гарнітура розроблена разом з Google Daydream. Mirage Solo не схожа на гарнітуру Windows Mixed Reality, розроблену компанією Lenovo. Тим більше, немає необхідності підключати до ПК. Вона також викорисовую технологію зовнішнього відстеження, як і у гарнітурах WMR, що надає вам так звані 6 ступенів свободи. Тобто ви можете нахилятися, опиратися, крокувати. Тобто речі, які неможливо зробити за допомогою Oculus Go, Samsung Gear VR і Daydream View. Ця гарнітура коштує приблизно $ 400, хоча, і вона теж не може конкурувати з Rift або Vive.