BLOG

У навчально-дослідницькій лабораторії «Ulab» проводять online-стрімінги з використанням VR

Лабораторія віртуальної та доповненої реальності «Ulab» Сумського державного університету тестує поєднання технологій VR-реальності та веб-конференцій. Впровадження таких методів навчання у період пандемії є необхідністю за словами керівника навчально-дослідницької лабораторії Юрія Зубаня. 

Відтепер для студентів медичного інституту СумДУ відкриті можливості застосування VR та AR з використанням деталізованої віртуальної анатомічної моделі людини. Перевагами створення такої моделі є високий рівень деталізації та якісна 3D-візуалізація, а також її рухомість. Це дозволяє студентам-медикам досліджувати кожен м‘яз, орган чи кістку, розбирати анатомічну модель як конструктор. Про переваги застосування імерсивних технологій під час навчання студентів-медиків розповів Юрій Зубань: «Поки Сумщина перебувала в червоній карантинній зоні й заняття проводилися в режимі вебінарів, фахівці лабораторії «Ulab» запропонували викладачам СумДУ вести трансляції для студентів прямо з віртуальної реальності. Це, звісно, не так реалістично для студентів, як безпосереднє занурення в VR, проте сприймається ними з великим ентузіазмом і захопленням на фоні звичних презентацій і відеотрансляцій». 

Віртуальні технології навчання, які впроваджує лабораторія «Ulab», легко масштабуються на велику аудиторію студентів. Завдяки online-стрімінгам з використанням VR розширюються можливості роботи для викладача, а саме: точна демонстрація об‘єктів та дій, вербальний зв‘язок із студентами, що дозволяє реалізувати різні методичні підходи під час вивчення дисциплін медичного профілю. Ці новітні технології на своїх заняттях активно застосовує доцент кафедри сімейної медицини НН медичного інституту СумДУ Оксана Мелеховець та ділиться враженнями від процесу: «Це інші емоції, інший стан, інша візуалізація та інша деталізація будь-яких процесів. Використання доповненої реальності дає можливості досягти того рівня засвоєння матеріалу, про який мріє будь-який викладач».