Представник СумДУ розповів про технології імерсивного навчання на Форумі вищої освіти

Про використання імерсивних технології в освіті, що розроблені та впроваджені в нашому університеті, розповів під час Форуму директор центру технологій електронного навчання СумДУ Юрій Зубань.

Дослідження технологій віртуальної та доповненої реальності розпочалося в університеті ще п’ять років тому. За цей  час було створено спеціалізовану навчально-дослідницьку лабораторію Ulab, де створюються тренажери, навчальні симулятори, підручники тощо. Саме про перспективу розробки та впровадження таких технологій у навчальному процесі розповів Юрій Зубань: «Наша концепція застосування імерсивних технологій в освіті полягає не в банальній заміні лабораторних чи практичних робіт віртуальними тренажерами чи симуляторами. Ми вбачаємо максимальний ефект в такому методичному підході, який занурює студента у відповідний кейс, притаманний освітній програмі, із обов’язковою інтерактивною взаємодією, яка провокує сильні емоції».

Саме лабораторія віртуальної та доповненої реальності Ulab створює такі симулятори, що викликатимуть у студентів справжні емоції та, таким чином, змусять їх діяти в критичних ситуаціях: наприклад, це може бути спровокована викладачем аварія на станції. У такому випадку студент потрапляє в незвичне для нього середовище та має вирішити проблему. Такі симулятори можна використовувати не лише під час практикування студентів технічних спеціальностей, а й медичних: зараз Ulab розробляє анатомічну модель людини, що може рухатися та складається з більш ніж 2,5 тис. об’єктів, які можна «знімати» з експоната.

Переглянути повний виступ директора центру технологій електронного навчання СумДУ на Форумі вищої освіти можна за посиланням: https://youtu.be/_7AckV6wywI